Preskočiť na obsah

Fotovoltika ktorú nevidno

    Čo by ste povedali na fotovoltiku, ktorú nie je vidieť?

    Áno, je to skutočnosť! Spoločnosť ML System S. A., ktorej technológie GREENOX na našom trhu ponúka, vyvinula revolučné sklá s kvantovým povrchom, ktoré generujú elektrickú energiu zo slnečných lúčov.

    Táto technológia získala aj ocenenie za inovácie v oblasti architektúry a stavebníctva na veľtrhu BAU 2023 v Mníchove, najväčšom svetovom stavebnom veľtrhu pre architektov a inžinierov.

    S najnovšou smernicou EÚ o budovách s nulovými emisiami príde revolúcia v architektúre. Nová kvantová éra je odpoveďou na potreby architektonického a stavebného priemyslu. Sklo s kvantovým povrchom môže úspešne nahradiť tradičné stavebné materiály. Toto riešenie bude generovať bezplatnú elektrickú energiu zo slnka pri zachovaní priehľadnosti a vysokého izolačného koeficientu.

    Medzi ďalšie výhody okien s kvantovým povrchom patrí obmedzenie fenoménu vykurovania miestností a výroba energie aj z umelého osvetlenia. Uhol dopadu svetla neovplyvňuje účinnosť povrchov. Kvantové technológie sú budúcnosťou stavebníctva.